7. Henrykowski Maraton Rowerowy

Już 28 kwietnia 2024 roku, miłośnicy rowerów z całego kraju zjednoczą się, aby wziąć udział w Henrykowskim Maratonie Rowerowym. To siódma edycja wydarzenia, które połączy pasjonatów kolarstwa terenowego i MTB w niezapomnianej przygodzie po malowniczych wzgórzach Strzelińskich. Start i meta przy Klasztorze Księgi Henrykowskiej.

Wyzwanie na Rowerze

Maraton Rowerowy to nie tylko wyścig, to prawdziwe wyzwanie dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Trasa prowadzić będzie przez pagórkowate tereny Strzelińskiego Krajobrazu Chronionego, oferując zarówno początkującym, jak i doświadczonym rowerzystom szansę na sprawdzenie swoich umiejętności.

Trasa Po Wzgórzach Strzelińskich

Uczestnicy pokonają różnorodne trasy, prowadzące przez urokliwe miejscowości, malownicze krajobrazy i lasy, tworząc wyjątkową kombinację wyścigu, przyrody i historii. Startując w Henrykowie, rowerzyści odkryją piękno regionu. Wszystko na trzech wariantach tras: Mega, Mini i Fun.

Nagrody

Na dystansie Mega – najbardziej wymagającym bo na dystansie ok. 50 km – organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody finansowe o wartości 1000, 700 i 500 zł. Natomiast wszyscy uczestnicy będą mogli brać udział w losowaniu nagrody głównej – telewizora.

Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków

Rowerzyści na dystansie Mini będą mieli okazję rywalizować w mistrzostwach Polski Księży i Kleryków. To niezwykła okazja do integracji ducha sportu z wartościami duchowymi, tworząc wyjątkową atmosferę wspólnoty.

Zapraszamy Do Udziału

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników kolarstwa do udziału w Henrykowskim Maratonie Rowerowym. Niezależnie od poziomu zaawansowania, każdy znajdzie coś dla siebie. To nie tylko wyścig, to również okazja do odkrywania uroków Strzelińskiego Krajobrazu Chronionego  i Klasztoru Księgi Henrykowskiej na dwóch kółkach.

Bądźcie gotowi na intensywne doświadczenie sportowe w malowniczym otoczeniu!