Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w MTB

Sport to zdrowie każdy powie. W zdrowym ciele zdrowy duch. Z tymi hasłami nie da się polemizować. Gdyż każdy docenia wartość aktywności fizycznej w procesie utrzymania dobrego samopoczucia i zdrowia. Od kilku lat daje się zauważyć wzrost zainteresowania wśród naszego społeczeństwa uprawianiem sportów biegowych na różnych dystansach oraz jazdy na rowerze od rekreacyjnej do udziału w zawodach.

Aktywność w tych dwóch dyscyplinach dotyka także duchownych i kandydatów do tego stanu. Wśród kleryków, nota bene przyszłych księży widać duże zainteresowanie aktywnością sportową w bieganiu czy jeździe na rowerze. Może właśnie dlatego 6 lat temu ks. Marian Augustyn – kapłan diecezji szczecińsko – kamieńskiej, postanowił wykorzystać aktywność rowerową do przeprowadzenia w Przyjezierzu (parafia Moryń) Mistrzostw Polski Księży w MTB. Co roku wyłaniano spośród duchownych naszego kraju mistrza w tej dyscyplinie. I Mistrzostwa Polski Księży w Kolarstwie Górskim wygrał ks. M. Grzegrzółka z Białej Podlaskiej.

Dzięki współpracy Krajowego Duszpasterza Sportowców: ks. Edwarda Plenia, wspomnianego już ks. Mariana Augustyna oraz Diecezjalnego Duszpasterza Sportowców Archidiecezji Wrocławskiej – ks. Roberta Jasika i ks. Krzysztofa Deji kolejna edycja Mistrzostw Polski Księży i Kleryków odbędzie się na terenie pocysterskiego kompleksu klasztornego w Henrykowie (Archidiecezja Wrocławska).

Trasa będzie biegła malowniczymi wzgórzami strzelińskimi o interwałowym charakterze. 25 km to dystans do przejechania i z ponad 400m wskaźnikiem przewyższeń. To gwarantuje ciekawą propozycję dla wszystkich, którzy lubią dwa kółka. Zapraszamy 5 września 2021 r.  na VIII Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w MTB w Henrykowie w ramach 4 Henrykowskiego Maratonu Rowerowego.